Když přijde středa, je třeba …….. nevynechat realitní středu na Václaváku

Dnes jsem byl, ostatně jako téměř každou středu, na setkání na Václaváku při příležitosti realitní středy pořádané Keller Williams MC Prague Prime. Smutek mě jímá pokaždé, když musím řešit neodkladné záležitosti a realitní středa mi „uteče“. A tentokrát by mě absence mrzela dvojnásobně. Před námi vpředu stál pan Martin Tesárek a přišel s tématem Efektivní realitní marketing. Z názvu by se dal očekávat nános marketingových učebnicových pouček. Ale zatím přednášeli převážně zajímavý lidé a i zdánlivě nezáživná či potencionálně těžká témata byla podávána srozumitelně a zajímavě. I dnes tomu tak bylo. Martin Tesárek sáhl do správného pytlíčku a jeho odborné vystoupení bylo nádherně prošpikované osobními zážitky a zkušenostmi tak, že nebyl problém si z té směsice vybrat to, co sedělo mému založení. Navíc bych se ani nezdráhal se podepsat pod jeho názor a členění podle efektivnosti různých marketingových kanálů, které jsou dnes k dispozici. Minimálně k zamyšlení jistě byla jeho úvodní otázka na to, který druh prezentace je pro realitního makléře … a teď hledám to správné slovo. Asi „důležitější“ se dát v této situaci použít. Kdo už si položil takovou otázku sám?

Jasně, každému funguje něco jiného. Mě tedy cesta i pohled do budoucnosti Martina Tesárka oslovila. Co říkáte na další perlu, která z úst Martina zazněla: „Není důležité být nejlepší, důležitější je být první“? A ono možná pro někoho nebude stěžejní ani jedno. Většinu z nás potěší už jen to, že budeme dělat svoji práci dobře, odborně a ke spokojenosti nejen vlastní, ale i stávajích či klientů.

Kromě toho, že často si z takových setkání odnáším informace, které bych někde možná komplikovaně doloval, jsem donucený i přes svojí přirozenou lenost podumat „o životě lidském.“ Jen víc, jen houšť MC Prague Přímé podobných setkání plných lidí, kteří mají a chtějí ostatním předat kousek sebe, kousek svého utrpení, kousek svého štěstí, kousek svých úspěchů, kousek svých proher. Proč všechno neustále dokola vymýšlet a vše tvořit znovu? Proč opakovat již jinými potvrzené chyby? Nikdo nechce dělat zbytečnosti. A kdo na má taky najít čas? A k ulehčení „existence“ realitního makléře ve všech jeho fázích osobního vývoje jsou tady i ta naše středeční setkání v režii MC Prague Prime.