Feng shui a realitní byznys

A zase ta středa. Většinu střed trávím na slavném pražském Václavském náměstí. Ale to už jsem vlastně říkal. Jen musím dodat, že se nejedná o demonstrování proti současné situaci a všem těm „legráckám“, jenž průběžně zažíváme jako konzumenti dnešní politiky. Hrozné slovo-konzumenti. Já se tak cítím a přesto pravidelně nemířím s těmi aktivními na dnes již statisícové akce. Ovšem jak povinnosti dovolí, směřuji každý týden na realitní středu pořádanou Keller Williams MC Prague Prime.

Dnes jsem tam nasměroval svoje kroky a to i přesto, že jsem vlastně něvěřící. Kdo je nevěřící? Kdo může říct, že něčemu či někomu nevěří? Určitě bychom je našli. Prstíčkem bychom hrabat museli. Prokazatelně je jich méně než nás, co svůj světlý bod máme. Já sice do kostela nechodím, ale „nevysvětlitelno“ mě vždycky přitahovalo. Feng shui a realitní branže, feng shui a byznys, feng shui jako strůjce úspěšného růstu, feng shui jako nástroj pro…………  A takových výkřiků bych sám vyjmenoval nepočítaně. Takže jsem měl dost důvodů pro setkání s paní Ludmilou Djemel na téma Feng Shui pro úspěch v životě i kariéře realitního makléřezúčastnit.

Už od samého počátku mi bylo jasné, že tu je další pro mě další možnost si srovnat myšlenky a zamyslet se nad cestou, kterou se své usilovné práci snažím dosíci vytoužených cílů.  Pozorně jsem naslouchal možnostem, jak si cestu usnadnit a udělat příjemnější a zábavnější. Asi se začnu zabývat umístěním stolu doma v pracovně, zamyslím se nad polohou postele, v kanceláři přestavím nábytek. Tak se mi zdá, že po dnešním setkání získala pro mně i některá “obyčejná” slova více významů.  Vepř, kůň, králík, koza, pes….. Bězná zvířata nebo… ? Oheň, země, kov, voda, dřevo.

Co si člověk představí, když mu někdo řekne číslo KUA? A víte, že se s trochou znalostí záhadností KUA čísla dá získávat „nefér výhoda“ v obchodních jednáních?  Číslo KUA je každému přisouzeno podle data narození. Toto „magické“ číslo pomůže k nalezení nejlepšího směru pro úspěch a bohatství, zdraví, rodinu a vztahy a pro osobní rozvoj a nalezení vlastního já. Číslo KUA mám já, číslo KUA má můj obchodní partner, číslo KUA má můj společník, číslo KUA…….

Přátelé, já si dnes zase potvrdil, že i na první pohled odtažité téma může v sobě skrývát řadu zajímavých informací a možná i nástrojů. Naprosto neoddiskutovatelně pár vybraných zjištění zařadím do svého “repertoáru” a vyzkouším na vlastním těle a mozku, zda to opravdu funguje. Vidíte, tomu taky věřím. Věřím, že existuje něco, co jsem dosud neobjevil, něco, co funguje nezávisle na mém dosavadním poznání a  co se řídí vlastními pravidly a zákonitostmi. Chtěl bych se naučit to využívat. A co víc? Chtěl bych proniknout do samého nitra a pochopit alespoň část mnou dosud nepoznaného a nepochopeného. Keller Williams MC Prague Prime mi dnes nabídl vstupenku do tohoto pozoruhodného světa.

Co asi pro nás na Václaváku ještě chystají? Nepřijdeš, nezažiješ. Takže příští středu mě zase najdete na Václaváku na realitní středě Keller Williams MC Prague Prime.

Věřili byste, že srpnová setkání už jsou obsazená?


Feng shui je tradiční učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město. Feng shui má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie.

Zdroj: Wikipedie