Nová hypotéka pro cizince mimo státy EU

Právě přichází na trh nový produkt Hypotéka pro cizince (Non-EU), která je určená pro občany ze států mimo EU i bez povolení k trvalému pobytu na našem území (především Ukrajinci, Vietnamci, ale i např. Američané, Rusové, atd.).
Podmínkou je, aby žadatel v ČR pracoval nebo podnikal nepřetržitě alespoň 2 roky a příjem byl schopen doložit daňovým přiznáním.
Půjčit si může maximálně do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV) s pevnou roční úrokovou sazbou 5,08 % a fixací na 3 nebo 5let. Úroková sazba se na první pohled může zdát vyšší, ale zohledňuje všechny limity žadatelů ze zemí mimo Evropskou unii.
Hypotéka pro cizince (Non-EU) je výhradně účelová a lze ji využít na všechny běžné účely spojené se získáním nemovitosti k bydlení nebo rodinné rekreaci.

Základní podmínky pro získání Hypotéky pro cizince (Non-EU):
– bydliště na území ČR (žadatel uvede adresu, na které skutečně bydlí na území ČR),
– prokazatelná délka zaměstnání nebo podnikání na území ČR minimálně 24 měsíců (podnikatel předloží vždy min. 2 daňová přiznání),
– vždy dva doklady totožnosti (cestovní PAS a Povolení k dlouhodobému pobytu nebo Zaměstnanecká karta nebo Modrá karta; jejich oboustranná kopie je vždy součástí úvěrové žádosti)