Jaroslav Besperát je Pojišťovákem roku

V 17. ročníku soutěže Banka roku 2018 získal titul Pojišťovák roku předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP) Ing. Jaroslav Besperát. Jako nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice ho podruhé ze svého středu zvolili nejvyšší představitelé všech 40 pojišťoven.

„Z titulu mám radost a velmi si ho vážím, v této kategorii o vítězi rozhodují hlasováním nejvyšší manažeři, a tedy kolegové ostatních pojišťoven. Rád bych jim proto poděkoval za vyjádřenou podporu a za jejich hlasy, získané ocenění vnímám nejen jako ocenění osobní, ale považuji ho především za úspěch celé naší firmy. Při své manažerské práci se spoléhám na silný a sehraný tým lidí kolem sebe. Všichni zároveň pracujeme na rozvoji pojistného trhu jako celku a budování jeho pozitivní image. Společně tak pomáháme trh posunovat dál, proto ocenění beru zároveň jako závazek k další odpovědné práci pro trh,“ uvedl k udělení titulu generální ředitel Jaroslav Besperát.

V pojišťovnictví se Jaroslav Besperát pohybuje téměř 25 let. Začínal v Živnostenské pojišťovně, pracoval v IPB Pojišťovně a od roku 2002 působí v České podnikatelské pojišťovně. V ní začínal jako obchodní ředitel. V roce 2008 se stal náměstkem generálního ředitele. Do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva byl jmenován v březnu 2010. Pod jeho vedením se ČPP pravidelně umisťuje v prestižních soutěžích na předních příčkách. Kromě titulu Pojišťovák roku je také držitelem titulu Manažer roku v odvětví Bankovnictví, pojišťovnictví a poradenství.

Mezi odborníky v pojišťovnictví je Jaroslav Besperát uznávanou osobností. Díky svým obchodním dovednostem, analytickému způsobu myšlení a schopnosti odhadnout budoucí vývoj se zasloužil o kontinuální a dynamický růst pojistného portfolia firmy. ČPP patří do top desítky pojišťoven v ČR. S více než 1,2 milionem pojištěných vozidel je dlouhodobě trojkou na trhu v povinném ručení a čtvrtou největší neživotní pojišťovnou. Aktuálně spravuje více než 1,8 milionu smluv a její služby využívá přes milion klientů. ČPP pravidelně boduje v řadě oborových soutěží a sbírá ocenění od odborníků i široké veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Banka roku 2018 se uskutečnilo v úterý 20. listopadu 2018 v pražském paláci Žofín. Záštitu ocenění poprvé udělil guvernér České národní banky Jiří Rusnok.