Cestovní pojištění dnes

Máte štěstí, že můžete cestovat nebo máte smůlu, že nemůžete cestovat? Je opravdu jedno štěstí a druhé smůla?

Hrůzostrašnou je již jen představa zlomené nohy či jiné zdravotní komplikace s pozitivním testem na Covid. A při současném počasí to může přijít dřív než člověk řekne švec.

V návaznosti na opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které s účinností od 5. února 2021 nově rozlišuje země s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 –  tmavě červené státy platí ze strany pojišťoven při sjednávání cestovního pojištění další nová pravidla. Jak se k nové situaci postavila například Kooperativa?

Léčebné výlohy v zahraničí

  • v zemích s nízkým a středním rizikem nákazy (zelené a oranžové státy) Kooperativa bude i nadále hradit z pojištění léčebných výloh i pojistné události související s onemocněním COVID-19;

V těchto zemích platí  plný rozsah u pojištění léčebných výloh, tedy včetně pojistných událostí souvisejících s onemocněním COVID-19. Klienty žádáme, aby kontaktovali asistenční společnost okamžitě poté, co se u nich projeví první příznaky nemoci, abychom mohli společně zvolit optimální postup léčení.​

  • v zemích s vysokým rizikem nákazy a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 (červené a nově tmavě červené státy) nebude Kooperativa hradit náklady související s uvedeným onemocněním;

V tmavě červených státech (státy s velmi vysokým rizikem nákazy) nebude Kooperativa  žádné výjimky schvalovat!

Při posuzování rizikovosti zemí vychází pojišťovny z informací MZV ČR – Mapa cestovatele – Semafor

Vodítkem je nadále Seznam zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocněním COVID-19, který zahrnuje i mimoevropské státy.

Kdo nesleduje informace, nezachytí změny a komplikace jsou pak minimálně nepříjemné.

Pojišťuje Kooperativa taky storno z důvodu Covidu? 

Důvody uplatnění pojištění STORNO jsou dány zvláštním ujednáním. Pozor , scovidem to není nic moc. STORNO je možné nárokovat, když klient bude nucen zrušit svou cestu, protože onemocní COVID-19 nebo bude mít před cestou pozitivní test – (považuje se to za akutní onemocnění vyžadující léčbu).V případech, kdy klient bude před cestou umístěn do karantény v ČR (bez onemocnění)  nebo orgány cizího státu bude zakázán vstup do země občanům ČR, či​ bude vstup do cílové destinace podmíněn vstupem do karantény, apod. STORNO uplatnit nelze.

Pokud je znemožněn návrat z titulu karantény v zahraničí v zeleně a oranžově označené zemi, pak Kooperativa z pojištění STORNO hradí náhradní dopravu, ubytování, stravování do výše 80% těchto nákladů, max. 30 000 Kč. V takovém případě (klient v zahraničí se ocitne v karanténě), je možné prodloužit mu zdarma pojištění LVZ na dobu karantény.

Jak se chová Kooperativa, je už zřejmé. Máte-li v plánu cestu do zahraničí a oblíbili jste si jinou pojišťovnu, pak nezapomeňte podrobně prostudovat podmínky cestovního pojištění vybrané pojišťovny. Vyplatí se to!