Banky jsou vstřícné. Pojistné plnění u nemovitostí poškozených tornádem bez faktur

Banky přistupují ke klientům postiženým tornádem velmi vstřícně a “přátelsky”. A je to moc dobře, protože nejen následky tornáda mají lidé zejména v postižených oblastech teď k řešení. Přidaly se nám rostoucí ceny stavebního mateiálu a jeho nedostatek včetně zdražení prací.

Po Buřince se objevuje další skvělá zpráva od Raiffeisenbank.

Jako pomoc klientům s hypotékou, jejichž nemovitosti byly poničeny tornádem, přistupuje RB k tomu, že jim v rámci řešení pojistné události vyplatí bez dokládání faktur až 1 000 000 Kč. Chtějí jim tak usnadnit a urychlit situaci kolem oprav a rekonstrukcí nemovitostí.

Standardně pojišťovny při pojistné události vyplatí napřímo klientovi drobnou částku a vyšší pojistné plnění jde nejdříve do banky a banka pak proti fakturám postupně uvolňuje peníze klientům na opravu nemovitosti. U tornádem poškozených nemovitostí banka právě až do 1 000 000 Kč nebude faktury vůbec vyžadovat a peníze klientům poskytne přímo. Faktury budou případně vyžadovány až u částek nad 1 000 000 Kč.

Pomoc se týká zastavených nemovitostí z těchto obcí: Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice, Tvrdonice, Týnec, městské části obce Hodonín – Bažantnice a Hornická čtvrť.