Allianz záchranářům. Obědy pro první linii

Allianz pojišťovna se spojila se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy, které každý den věnuje sedm desítek porcí obědů. Ty rozváží hned na několik výjezdových základen pražských záchranářů. Pojišťovna tím chce podpořit ty, kteří stojí den co den v první linii a pomáhají ostatním – a to nejen v boji s koronavirovou pandemií.

„Dostala se k nám informace, že Zdravotnická záchranná služba bojuje se zajištěním stravování pro své vytížené záchranáře. Hned jsme tedy začali přemýšlet, jak bychom je  dokázali podpořit. Do týdne se nám podařilo celou myšlenku převést do realizační fáze a jídla po vybraných  stanovištích rozvážet. Od té doby funguje naše spolupráce na denní bázi,“ říká manažer Procurement & Facilities Services Allianz pojišťovny Michal Chňoupek.

Každý den se v Allianz připraví 70 obědů, které jsou šokově zchlazeny, následně zabaleny a distribuovány na Zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy. Polovina z nich putuje na její dispečink a ostatní se rozváží po jednotlivých výjezdových základnách.

„Záchranáři s maximálním nasazením pomáhají nám všem a my jsme proto velmi rádi, že jim jejich usilovnou a potřebnou práci můžeme oplatit alespoň tím, aby při příjezdu na své stanoviště měli vždy nachystaný oběd. Máme velkou radost, že se nabídka setkala s kladnou odezvou a že obědy nejen pomáhají, ale i chutnají,“ dodává Chňoupek.