Rýma, žaludeční obtíže, ale i repatriace vozidla a nahánění antilopy. To vše nás může potkat na cestách

Klienti Allianz se nejčastěji potýkají v zahraničí s gastroenteritickými problémy, bolestmi zubů, úrazy končetin, infekcemi různého charakteru a autonehodami. Přibývá však případů, kdy lidé vyhledávají asistenční službu například kvůli pomoci s antilopou na dálnici, vichřicí v Nizozemsku nebo odtahem vozidla za půl milionu korun z Islandu.

“Z německé dálnice nás kontaktoval klient, že jeho vozidlo přestalo jet a je potřeba jej co nejdříve dostat z frekventované silnice, protože převáží antilopu.  Rychle jsme ho tedy odtáhli na odstavné parkoviště, kde už si volající zajistil přeložení antilopy do jiného vozidla,” popisuje Tereza Čápková z Allianz Partners.

Jinému motoristovi zvedla vichřice na hranicích Nizozemska s Německem kapotu na tahači. Zastavil tedy vozidlo u krajnice, aby kapotu zavřel a mohl pokračovat v cestě. Při vystupování mu ale orkán utrhl dveře kabiny, které dopadly na čelní sklo. Klientovi asistence zajistila repatriaci vozidla zpět domů.

S tahačem si své užil i řidič v Německu, který si při vykládce zboží nešťastnou náhodou zlomil obě ruce. Po dohodě s majitelem vozidla byl na místo vyslán náhradní šofér, jehož cestu také uhradila asistenční služba.

Před dvěma roky zajišťovala Allianz i odtah automobilu z Islandu. Řidič měl v tomto případě podle smlouvy nárok na nadstandardní asistenční služby a celkové náklady vyšplhaly do výše kolem 500 tisíc korun. Klientovi jsme kromě odtahu zajistili i letenku pro rodinu zpět do Česka.