Pojištění je nejen pouhé sjednávání, někdy se musí najít řešení

Součástí nabídky pojištění je u mně i řešení škod a jednání s pojišťovnami. A hodně mě baví řešení různých nestandardních situací a zodpovídání dotazů.

Dva z poslední doby byly fakt interesantní.  Co byste řekli? Mám pravdu?

První:

Dobrý den , chci se zeptat zda je možné, když mám pojistku tzn.na blbost a svoji hlouposti jsem si na internetu klikla na nabídku ČEZ dividendy ..chtělo to po mě pouze telefonní číslo a za jednu akcii 4800.kc. Druhý den se mi ozvali vše probíhalo na úrovni, slyšela jsem jak další spolupracovníci mluví. Dále jsem podle pokynů měla zadat na c. účtu které mi zaslali do Internetového bankovnictví George. Tak jsem instrukcí pojala kladně a na účet z mého George jsem zaslala požadovanou částku t.j.4800kc…to se musí George klíčem potvrdit že je to v pořádku. Vše jsem udělala tedy podle toho. Druhý den pan volal ..že musíme doladit údaje tak jsme doladíme údaje, jelikož potřeboval zjistit prý tam tu platbu ještě nemá abych to vše potvrdila George klíčem dobrá udělala jsem. Poděkoval a že se ozve opět druhý den. Jelikož mám nějaké podílové listy které mi spravuje Česká spořitelna, tak tam ob 2 dny mrknu jak si vedeme. No a v té chvíli, když jsem si rozklikla George jsem zjistila , že mi tam chybí peníze a dost. Byla jsem napadena Hackerskou skupinou. Jen se ptám, zda když to byla moje chyba, mohla by se na mne vztahovat tato pojistka.

A druhý dotaz:

Dobry den,

Mam zajem sjednat pojisteni bytu, ktery jsem zdedil po matce. Ziji dlouhodobe v zahranici a nemam k dispozici ceske tel. cislo. Byt jsem zdedil bez dluhu, avsak vazne na nem Zastavni pravo cizi treti osoby, ktera mela souhlas moji matky byt pojistit kvuli zastave na Hyp. uver. Matka zemrela 4.4.2020 a ja jsem byt zdedil rozhodnutim soudu 08/2021 a jsem zapsan na Katastru nemovitosti jako jediny majitel.

Nevim, zda stale plati puvodni pojisteni dnes uz meho bytu, ktere bylo sjednano v r. 2018 treti stranou jeste za zivota moji matky se svolenim v Zastavni smlouve, ze v pripade pojisne udalosti pripadne castka vyssi jak 200 000 Kc bance, ktera poskytla treti strane uver. Ja osobne tuto Zastavni smlouvu nepodepsal ( nepodepsal jsem ani teto bance >>Dohodu o prevzeti dluhu ze Zastavni smlouvy<< coz po me pozadovali) Nejsem jejich klientem a nejsem povinen cokoli podepisovat, tudis ani nesouhlasim, aby moje nove sjednane pojisteni bylo jakoukoli castkou pojistneho plneni smerovano do teto banky, ktera poskytla treti strane uver.

Pokud bych tedy s Vami uzavrel pojistnou smlouvu, chci si byt jisty, ze nebude banka uplatnovat zadny narok na plneni z pojisteni pokud nejake vznikne. Banka u ktere je HU se mnou nekomunikuje, protoze nejsem jejich klient a treti strana (dluznik) take ne.

Byt je tedy pojisten cizi osobou bez meho souhlasu. Pojistovna u ktere je sjednane pojisteni me zdelila, ze smlouvu muze zrusit pouze osoba, ktera ji sjednala.

V nedavne minulosti jsem oslovil nekolik pojistoven s dotazem, jestli je takovato pojistna smlouva platna.
Bylo me zdeleno, ze v pripade pojistne udalosti by plneni neprobehlo, protoze majitel v dobe sjednani pojistky a ten soucastny nejsou totozni.

Rad bych tedy vedel, jaky by byl postup v tomto mem pripade.

Obě záležitosti jsem snad zodpověděl a objasnil ke spokojenosti tazatelů.

No není toto to pravé a krásné koření práce „pojišťováka“?