ČPP oceněna mezi třemi nejlepšími neživotními pojišťovnami na trhu

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) byla opět úspěšná v soutěži „Nejlepší pojišťovna 2021“ vyhlašované deníkem Hospodářské noviny, když se dokázala prosadit v silné konkurenci na pojistném trhu a získala bronz v kategorii „Nejlepší neživotní pojišťovna“.

 „Velice si vážíme toho, že jsme v hlavní kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna mezi třemi nejúspěšnějšími. Konkurence je obrovská, o to víc nás těší, že mezi nejlépe hodnocenými pojišťovnami se v anketě objevuje ČPP pravidelně,“ uvedl k úspěchu generální ředitel ČPP Jaroslav Besperát.

V rámci výzkumu „Nejlepší pojišťovna 2021“ se posuzují desítky kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – klientského pohledu a akcionářského pohledu. Analytici hodnotili nejen šíři produktové nabídky a služeb, dostupnost, komunikaci, celkový přístup ke klientovi, ale i vybrané hospodářské ukazatele, které dokládají finanční stabilitu společnosti a její přínos pro akcionáře.

„Soutěž patří na finančním trhu k nejobjektivnějším a tím, že poskytuje informace ověřené po všech stránkách, může být pro klienta vhodným vodítkem pro rozhodování o výběru pojišťovny. Zároveň věřím, že jsme kvalitu našich produktů a přístup ke klientům prokázali i v létě, kdy ČR postihlo hned několik přírodních kalamit,“ doplnil Jaroslav Besperát.

V roce 2020 ČPP předepsala pojistné v objemu přes 11 miliard korun. Podle České asociace pojišťoven meziročně ČPP rostla o 7,2 %, což je dvojnásobek v porovnání s celým trhem. S tržním podílem 7,7 % si drží pátou pozici největší pojišťovny na domácím trhu. Ve svém portfoliu spravuje přes 2,3 mil. smluv a pečuje o více než 1,3 mil. klientů. V povinném ručení patří s počtem 1,3 mil. vozidel mezi tři největší hráče na trhu.

Vyhlašovatelem soutěží Nejlepší banka 2021 a Nejlepší pojišťovna 2021 jsou Hospodářské noviny. Výzkum a hodnocení provedla agentura Datank. Záštitu nad 13. ročníkem převzal viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký, odbornými partnery byly Česká bankovní asociace a Česká asociace pojišťoven. Výzkum posuzoval 13 bank a 12 pojišťoven − 10 v kategorii životního pojištění a 11 v neživotním pojištění. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 26. října 2021 v prostorách České národní banky.