Taky to denně čtete?
– ČNB zpřísnila od října 2018 pravidla pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu
– Tuzemské bankovní domy pokračují ve zvyšování cen hypotečních úvěrů, které začalo koncem loňského roku
– Objem poskytnutých hypoték klesl loni o 17 procent a jejich počet se snížil o 22 procent
Člověk aby se snad začal smiřovat s perspektivou bydlení ve stanu, u rodičů, známých či na podobně nekonformních místech. Každá situace má několik řešení. A věřte, že i v úvěrování je situace málokdy černá nebo bílá.
Každý žadatel je individualita a neexistují stejné vstupní informace do úvěrového procesu u dvou různých lidí. Těžko proto dopředu lámat nad někým hůl.
Banky jsou dnes výjimkám v rámci zákona a při dodržení doporučení regulátora nakloněné. Kdo chce úvěr na bydlení, musí však hledat cestu. Každá banka má mírně odlišně nastavenou metodiku. Každá banka preferuje jinou skupinu žadatelů, kterým je ochotná a schopná udělit výjimku.
Pamatuji si z vojny „skoropoučku“: “voják se snaží, voják má“. A podobně je to u úvěrů. Chceš-li financovat od banky, musíš pro to něco udělat. A víte, že na žádost o úvěr se můžete připravit? Jen je potřeba znát podmínky, které je v daném časovém období nutné splnit .To nemám na mysli žádný podvod. Za stávajícího stavu úvěr nedostanu. Tak co bych měl udělat, abych byl pro banku bonitním klientem? Spolužadatel, zvýšení platu, nový zdroj příjmu, zástava od někoho spřízněného ……… Věřte, že možností a variant existuje hodně.
Ale i tady existují výjimky. Někdo prostě opravdu na regulérní úvěr nedosáhne.